مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

نکات و مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی که هدف از انجام آن تغییر شکل، تغییر سایز و برطرف کردن تیرگی لابیاها و به وجود آوردن ظاهری بهتر در لابیاها می باشد بسیار حائز اهمیت بوده و خانم ها می بایست به این نکات و مراقبت ها توجه ویژه نمایند زیرا موجب دستیابی به بهترین نتایح از این عمل زیبایی و سپری شدن دوران نقاهت آن به بهترین شکل ممکن می شود.

 

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

 

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی چیست؟

به علت حساسیت بسیار زیاد لابیاها افراد باید بعد از لابیاپلاستی دقت زیادی در مراقبت از آن ها صرف نمایند، در ذیل به تعدادی از این مراقبت ها اشاره کرده ایم:

  • بروز مقداری تورم در ناحیه ای که تحت عمل قرار گرفته کاملاً طبیعی بوده و جای نگرانی وجود ندارد، افراد برای جلوگیری از تشدید و کاهش هرچه سریع تر ورم ناحیه مورد نظر می توانند بر روی آن کمپرس سرد قرار دهند.
  • اگر پزشک متخصص برای انجام این جراحی از روش بیهوشی برای تان بهره گرفته باشد لازم است تا چند ساعت بعد از آن به میزان زیاد مایعات مصرف نمایید به این ترتیب به دفع ادرار نیاز خواهید داشت که تخلیه ادرار به طور مکرر، ماده بیهوشی را از بدن تان دفع خواهد کرد.
  • یکی دیگر از عارضه های موقتی که بعد از لابیاپلاستی در افراد بروز نموده و بعد از چند روز از بین خواهد رفت درد می باشد؛ دکتر آرزو ناصحی ، متخصص زنان در تهران برای تسکین و کنترل درد برای تان مسکن هایی را تجویز خواهد کرد که با مصرف آن ها می توانید از میزان درد کاسته یا آن را به طور کامل از بین ببرید.
  • افرادی که نسبت به انجام لابیاپلاستی اقدام کرده اند باید از رفتن به حمام به مدت 2 روز اجتناب نموده و در صورتی که بعد از این مدت زمان به استحمام نیاز داشتند یک دوش کوتاه گرفته، به هیچ عنوان از وان استفاده نکرده و در طی استحمام فشاری به ناحیه جراحی وارد نکنند.

دیگر مراقبت های بعد از لابياپلاستي عبارتنداز:

  • تا زمانی که به طور کامل بهبود نیافته اید اقدام به برقراری رابطه جنسی نکنید، بهبودی کامل معمولاً بعد از حدود 2 ماه حاصل می شود.
  • رفتن به استخر ممکن است موجب عفونی شدن زخم ها و همچنین ایجاد مشکلات دیگر در افراد شود لذا باید از رفتن به استخر تا بهبودی کامل اجتناب کنید.
  • به طور مرتب، با آب و صابون و بدون اعمال کوچکترین فشار محل زخم و بخیه های لابیاپلاستی را شستشو داده و در آخر آن ها را با حوله ای نرم و تمیز خشک کنید.

پاسخ

تماس با دکتر